KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15232014
*
nr 1523 2014
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skanstull. Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 februari 2023
kl 18:01:40
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/2 10:31:49
1
350 kr
16/2 22:22:46
2
350 kr
16/2 22:22:46
1
350 kr (Budbetjänt)
16/2 22:22:57
2
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Tema
20 feb
Stockholm
På Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...
Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skanstull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32
-
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15
-
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29
-
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40
-
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55
*
Lasse Algemo
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Läs om budbetjänten
Läs mer om Stockholm
nr 1523 2014
Lasse Algemo
(f. 1966), Sverige
Oljemålning, Signerad, Skanstull. Olja på pannå, 50x59 cm, yttermått inklusive ram: 61x71 cm
Lasse Algemo, svensk målare född 1966.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 800 kr |
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 februari 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
16/2 10:31:49 | 1 | 350 kr |
16/2 22:22:46 | 2 | 350 kr |
16/2 22:22:46 | 1 | 350 kr (Budbetjänt) |
16/2 22:22:57 | 2 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Tema
20 feb
Stockholm
PÃ¥ Tema Stockholm den 20 februari har vi samlat konst av Slas Stig Claesson, Svenolov Ehrén, Caroline Grinda Christensen, Oscar Hernandez Soriano, Berndt-Rune Jäverbrant, Slava Kliuchnikov, Christina ...Läs mer om Stockholm
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lasse algemo olja olja på pannå oljemålning oljemålningar skanstull svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
7295 Olja på papper
5 st, Järnvägsnostalgi, 100x62, oramade lösa blad
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 18:32 -
7349 Oljemålning
1800-tal, Oidentifierad konstnär. Monogramsignerad..//
Aktuellt bud: 900 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:15 -
7011 Oljemålning
1800-tal. Signerad L Cesson. Olja på duk, 40x33 cm..//
Aktuellt bud: 500 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:52
-
7205 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. "Korg med rosor"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:29 -
7236 Oljemålning
Aldo Altomare (f. 1923), Sverige. Duvor. Signerad...//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 19:40 -
1010 Oljemålning
Alfred Prehn, Signerad, Hönsgård. Olja på duk, 64x..//
Auktionen avslutas
idag
13 maj kl 20:55